Sənayedə texniki təhlükəsizliyə dair zona müşavirəsi keçirilib.
Seminar-müşavirə təhlükə potensiallı obyektlərin istismarı ilə məşğul olan müxtəlif sənaye müəssisələrində texniki təhlükəsizliyin təmin edilməsinin təhlili və qabaqlayıcı-profilaktik tədbirlərin görülməsi məqsədilə təşkil olunub.
Tədbirdə Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin məsul əməkdaşları, AzDƏMTTETİ-nin şöbə müdiri Vüqar Xəlilov və baş mütəxəssisi Nəsib Nəsibov,
FHN-in Aran Regional Mərkəzinin əhatə etdiyi ərazidə fəaliyyət göstərən yerli icra hakimiyyətlərinin nümayəndələri, sənayenin müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən iş adamları iştirak edib.

A zone meeting on technical safety was held in the industry.
The seminar-deliberation was organized in order to analyze the provision of technical safety in various industrial enterprises engaged in the operation of potentially dangerous objects and to take preventive measures.
At the event, responsible employees of the State Agency for Safe Conduct of Work in Industry and Mining Control, department head of AzDAMTTETI Vugar Khalilov and chief specialist Nasib Nasibov,
Representatives of local executive authorities operating in the area covered by the Aran Regional Center of the Ministry of Foreign Affairs, businessmen operating in various fields of industry participated.