Sənayedə texniki təhlükəsizliyə dair zona müşavirəsi keçirilib.
Seminar-müşavirə təhlükə potensiallı obyektlərin istismarı ilə məşğul olan müxtəlif sənaye müəssisələrində texniki təhlükəsizliyin təmin edilməsinin təhlili və qabaqlayıcı-profilaktik tədbirlərin görülməsi məqsədilə təşkil olunub.
Tədbirdə Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin məsul əməkdaşları, AzDƏMTTETİ-nin şöbə müdiri Vüqar Xəlilov və baş mütəxəssisi Nəsib Nəsibov,
FHN-in Aran Regional Mərkəzinin əhatə etdiyi ərazidə fəaliyyət göstərən yerli icra hakimiyyətlərinin nümayəndələri, sənayenin müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən iş adamları iştirak edib.

В отрасли состоялось зональное совещание по технической безопасности.
Семинар-совещание организован с целью анализа обеспечения технической безопасности на различных промышленных предприятиях, осуществляющих эксплуатацию потенциально опасных объектов, и принятия профилактических мер.
На мероприятии ответственные сотрудники Государственного агентства по безопасному ведению работ в промышленности и горнодобывающей промышленности, начальник управления AzDAMTTETI Вугар Халилов и главный специалист Насиб Насибов,
В мероприятии приняли участие представители местных исполнительных органов власти, действующих на территории Аранского регионального центра МИД, предприниматели, работающие в различных сферах промышленности.