Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun təlim-tədris bölməsinin açılışı olub. Fövqəladə Hallar Nazirinin müavini Tapdıq Əmiraslanov bölmənin açılışında iştirak edib.
Yüksək keyfiyyətli təmirdən sonra ən müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş təlim-tədris bölməsinin yerləşdiyi inzibati binada xalqımızın Ulu Öndəri Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyətini əks etdirən foto-stend təşkil olunub.
Təlim-tədris bölməsində tədris, imtahan, server və anbar otaqları fəaliyyət göstərir. Tədris otaqları müasir tələblərə cavab verən kompüter, lövhə, proyektor və ekranla, eləcə də daxili şəbəkə və internet xətləri ilə təchiz edilib. Burada eyni vaxtda 90 nəfərə tədris keçilməsi üçün hər cür şərait yaradılıb. İmtahan otağı xüsusi proqram təminatı vasitəsilə eyni anda 15 nəfərin imtahan verə biləcəyi şəkildə kompüter avadanlıqları ilə komplektləşdirilib.

The opening was held for the Training Department of Azerbaijan State Scientific-Research Institute of Labour Protection and Safety Engineering at the State Agency for Safe Working in Industry and Mountain-Mining Control under the Ministry of Emergencies of the Republic of Azerbaijan. Deputy Minister of Emergency Situations the Taqdiq Amiraslanov participated at the opening ceremony.
The training department has been equipped with the latest equipment and devices following a top-notch renovation. A photo-stand dedicated to life and work of the National Leader Heydar Aliyev has been set up in the administrative building that hosts the training centre.
There are training, examination, server, and storage facilities in the training centre. The classrooms are equipped with computers, boards, projectors, and screens that meet latest requirements, as well as local and internet networks. All conditions have been created to accommodate and teach 90 people at the same time. The exam room is equipped with computers, which allows 15 people to take exams simultaneously through special software.