İnstitutun mühüm vəzifələrindən biri də iş yerlərində əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyidir.
İyunun 16-18-də “Marsol” MMC-nin və Dövlət Məşğulluq Agentliyinin dəstəyi ilə keçirilən sərgidə institutun potensialı, fəaliyyəti, alimlərin 100 il ərzində yaratmağa çalışdıqları elmi metodlar nümayiş etdirilib.
Elmi-Tədqiqat İnstitutu Fövqəladə Hallar Nazirliyi və Dövlət Agentliyinin dəstəyi ilə müasirləşdirilmiş avadanlıqların təqdimatını keçirib, fəaliyyətini videoformatda paylaşıb. İnstitutun mütəxəssisləri yeni açılan və ixtisasartırma kursları üzrə xidmət göstərən, kursu bitirməyi  təsdiq edən xüsusi sənədi verən tədris mərkəzi haqqında sərgi iştirakçılarına məlumat veriblər.
İnstitutun sərgidə iştirakının məqsədi fəaliyyətimizin geniş şəkildə təqdim edilməsi, o cümlədən biznes tərəfdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi və inkişafı, yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasıdır.

One of the main objectives of the institute is to ensure labour protection and safety at workplaces.
The exhibition, held with the support by ‘Marsol’ LLC and State Employment Agency on 16-18 June, demonstrated the institute’s potential, activities and the scientific methods scientists have been developing for 100 years.
The Scientific-Research Institute presented the equipment, modernized with the support of the Ministry of Emergency Situations and the State Agency, and shared its activities in a video format. The specialists of the institute informed the exhibition participants about the newly opened education centre, which provides services for professional development courses and issues special documents upon completion of the course.
The purpose of the institute’s participation in the exhibition is to present the wide range of our activities, expanding and developing our business partnership relations and establishing new cooperative relations.