AzDƏMTTETİ-nin əməkdaşları "Küləyə qalib gəl" şüarı altında təşkil edilən "Bakı Marafonu 2023" də iştirak etdilər.
10 May, 2026
Heydər Əliyev fondunun təşəbbüsü ilə Bakıda 6-cı Bakı Marafonu keçirildi. "Küləyə qalib gəl" şüarı altında təşkil olunan marafon 21 km qaçış zonasını əhatə edirdi.
Sağlam həyat tərzinin təbliğinə dəstək olmaq, öz gücünü sınamaq və həmçinin küləyə qalib gəlmək üçün bu marafona 19000- dən çox insan qoşuldu. İştirakçılar arasında Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun əməkdaşları da iştirak etdi. Əməkdaşlardan Babayev Şahbaz, Ağalarova Aytən, Sovet İmanov,  Edqar Qazıxanov, Əli Qənbərov, Həsən Balayev İnstitutu təmsil etdi. Bütün əməkdaşlar "start" xəttindən başlayaraq "finish" xəttinə qədər uğurla gəlib çatdı.

Employees of AzDAMTTETI participated in Baku Marathon 2023 organized under the slogan "Beat the wind"
10 May, 2026
The 6th Baku Marathon was held in Baku on the initiative of the Heydar Aliyev Foundation. The marathon organized under the slogan "Beat the wind" covered a 21 km running zone. More than 19,000 people joined this marathon to support the promotion of a healthy lifestyle, to test their strength and also to overcome the wind. Employees of the Azerbaijan State Labor Protection and Safety Technical Scientific Research Institute of the State Agency for Safe Conduct of Work in Industry and Mining Control of the Ministry of Emergency Situations took part the Marathon. Babayev Shahbaz, Agalarova Aytan, Sovet Imanov, Edgar Gazikhanov, Ali Ganbarov, Hasan Balayev represented the Institute. All employees successfully arrived from the "start" line to the "finish" line