AzDƏMTTETİ-nin əməkdaşları "Küləyə qalib gəl" şüarı altında təşkil edilən "Bakı Marafonu 2023" də iştirak etdilər.
10 May, 2026
Heydər Əliyev fondunun təşəbbüsü ilə Bakıda 6-cı Bakı Marafonu keçirildi. "Küləyə qalib gəl" şüarı altında təşkil olunan marafon 21 km qaçış zonasını əhatə edirdi.
Sağlam həyat tərzinin təbliğinə dəstək olmaq, öz gücünü sınamaq və həmçinin küləyə qalib gəlmək üçün bu marafona 19000- dən çox insan qoşuldu. İştirakçılar arasında Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun əməkdaşları da iştirak etdi. Əməkdaşlardan Babayev Şahbaz, Ağalarova Aytən, Sovet İmanov,  Edqar Qazıxanov, Əli Qənbərov, Həsən Balayev İnstitutu təmsil etdi. Bütün əməkdaşlar "start" xəttindən başlayaraq "finish" xəttinə qədər uğurla gəlib çatdı.

Сотрудники AzDAMTTETI приняли участие в Бакинском марафоне 2023, организованном под девизом «Победи ветер»
10 Май, 2026
По инициативе Фонда Гейдара Алиева в Баку прошел 6-й Бакинский марафон. Марафон, организованный под девизом «Победи ветер», охватил беговую зону протяженностью 21 км. Более 19 000 человек присоединились к этому марафону, чтобы поддержать пропаганду здорового образа жизни, проверить свои силы, а также побороть ветер. В марафоне приняли участие сотрудники Азербайджанского государственного технического научно-исследовательского института охраны труда и техники безопасности Государственного агентства по охране труда в промышленности и горному надзору Министерства по чрезвычайным ситуациям. Институт представляли Бабаев Шахбаз, Агаларова Айтан, Совет Иманов, Эдгар Газиханов, Али Ганбаров, Гасан Балаев. Все сотрудники успешно доехали от линии «старт» до линии «финиш».