İnstitutun 2022-ci il fəaliyyətinə dair illik yekun hesabat
17 mart 2023-cü il tarixdə İnstitutun 2022-ci il fəaliyyətinə dair yekun hesabatı və Novruz bayramı ilə əlaqədar bütün əməkdaşların iştirakı ilə yığıncaq keçirilmişdir.
İnstitutun direktoru Məmməd Bağır-zadə iclası açıq elan edərək, hesabatların təqdim olunması üçün İnstitutun aidiyyəti şəxslərinə söz vermişdir.
İnstitutun baş mühəndisi Saməddin Qəhrəmanov, baş mütəxəssis Elçin Orucov çıxış edərək, əvvəlki illərlə müqayisədə 2022-ci ildə İnstitutun fəaliyyətində xeyli yüksəliş olduğunu, həm maddi-texniki bazanın möhkəmləndirilməsi, həm də təmir-yenidənqurma işləri sahəsində əsaslı dönüş əldə edildiyini diqqətə çatdırmışdır.
İnstitutun direktor müavini Pənah Süleymanov öz çıxışında 2023-cü ilin Ulu Öndər Heydər Əliyev ili olduğunu vurğulamış, bu ölməz dahi şəxsiyyətin müasir Azərbaycan Respublikasının daxili və xarici siyasətində əvəzsiz rolu barədə, hazırda bu istiqamətdə onun davamçısı –ölkə Prezidenti, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin hərtərəfli, böyük xidmətləri haqda söz açmışdır.
Direktor müavini Kəramət Abdullayev də müzakirəyə çıxarılmış məsələlər barədə fikir  və mülahizələrini yığıncaq iştirakçıları ilə bölüşmüşdür.
Sonda İnstitutun direktoru Məmməd Bağır-zadə təqdim olunmuş hesabatları qənaətbəxş hesab edərək iclası bağlı elan etmişdir.

Отчет деятельности Института за 2022-2023 годы
17 марта 2023 года с участием всех сотрудников Института было проведено заседание в связи с отчетом о деятельности Института за 2022-2023 годы и праздником Новруз. Открыв заседание, Директор института Мамед Багир-заде предоставил слово соответствующим лицам Института для представления соответствующих отчетов. Главный инженер института Самеддин Гахраманов и главный специалист Эльчин Оруджев, представив свои доклады вниманию участников заседания во главе с Директором, констатировали осуществление на высоком уровне деятельности Института за 2022-2023 годы по сравнению с предыдущими периодами, оперативное проведение работ по обновлению и модернизации материально-технической базы Института, а также по ремонтно-восстановительным работам.
На заседании также выступил заместитель директора Института Панах Сулейманов. Проинформировав участников заседания о объявлении 2023 года годом Великого лидера Гейдара Алиева, П.Сулейманов рассказал об успешной политике Великого Лидера Гейдара Алиева во внутренней и внешней политике современной Азербайджанской Республики, а также о нынешней успешной политике его преемника, Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева.
Затем с участниками мероприятия своими мыслями поделился заместитель Директора Керамет Абдуллаев. В завершение Директор Мамед Багир-заде, объявив заседание закрытым, назвал представленный отчет удовлетворительным и выразил благодарность всему коллективу.