TWI ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təlim keçirilib
AzDƏMTTETİ və TWI şirkəti ilə ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşları üçün Hamidreza Saadat tərəfindən “Təzyiq altında olan avadanlıqların ümumi inspeksiyası və qiymətləndirilməsi" mövzusunda təlim keçirilib.
Qeyd edək ki, Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nazarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu (AzDƏMTTETİ) və “TWI TURKEY MÜHENDİSLİK TİCARET LTD” şirkətinin Azərbaycan Nümayəndəliyi (TWI) arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
AzDƏMTTETİ və TWI arasında imzalanan Anlaşma Memorandumunda əsas məqsədi iki qurum arasında sənaye ve dağ-mədən sahələrində texniki təhlükəsizliyin və əməyin mühafizəsinin təmin edilməsi üzrə elmi-texniki, metodiki xidmətlərin göstərilməsində, həmçinin texniki normativ hüquqi aktların və digər sənədlərin hazırlanması istiqamətlərində davamlı əməkdaşlığın qurulmasıdır.
Memorandum çərçivəsində TWI şirkəti AzDƏMTTETİ-nin fəaliyyət istiqamətləri üzrə birgə proqramların hazırlanmasında, beynəlxalq dəstək proqramlarında, eləcə də beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq çağırışlarının reallaşdırılmasının təmin edilməsində AzDƏMTTETİ-yə dəstək göstərəcək. Bundan əlavə, tərəflər əməkdaşlığın inkişafına töhfə verə biləcək birgə konfrans və seminarların təşkili, kadr hazırlığı üçün təlim və mentorluq dəstəyinin təmin edilməsi üçün qarşılıqlı təcrübə mübadiləsini təmin edəcəklər.

Training Held Within Cooperation with TWI
Hamidreza Saadat provided a training course on ‘General inspection and assessment of pressure equipment’ for employees of the Ministry of Emergency Situations within the bilateral cooperation between AzDƏMTTETİ and TWI.
Note that Azerbaijan State Scientific-Research Institute of Labour Protection and Safety Engineering at the State Agency for Safe Working in Industry and Mountain-Mining Control under the Ministry of Emergencies of the Republic of Azerbaijan (AzDƏMTTETİ) and the Azerbaijan Office of ‘TWI TURKEY ENGINEERING AND TRAINING LTD’ (TWI) have signed a Memorandum of Understanding.
The main objective of the Memorandum of Understanding signed between AzDƏMTTETİ and TWI is to build sustainable cooperation between the two institutions on providing scientific-technical, methodical service and preparing technical normative legal acts and other documents on ensuring technical safety and labour protection in industries and mining.
TWI will assist AzDƏMTTETİ in putting together joint programs on the Institute’s main line of activities, in international support programs, as well as in ensuring the implementation of calls for cooperation with international organizations.
Moreover, the two institutions will mutually exchange experience through organizing joint conferences and seminars, providing training and mentoring support for personnel, which can contribute to the development of cooperation.