Kadr hazırlığı müəssisənin uğurlu fəaliyyəti üçün əsas amildir
Dünyada baş verən yeniliklər və sürətli texnoloji dəyişikliklər müəssisələrin daxili şərtlərini də dəyişməyə məcbur edir. Bu da əksər şirkətləri yeni şəraitdə işləmək, məhsuldarlığı və iş səmərəliliyini artırmaq üçün ixtisasartırma, yeni kadrların hazırlanması ehtiyacı ilə üzləşdirir. Kadr hazırlığı idarəetmə prosesinin əsas elementinə çevrilir.
Bu istiqamətdə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu yüksək keyfiyyətlə təlimlər həyata keçirir və dövlət sertifikatı almaq imkanı yaradır.
İnstitutda təlim keçmək və sertifikat əldə etmək üçün daha bir imkan yaradılıb. Belə ki, indi təlimlər də daxil bütün ödənişləri Kapital Bank-ın Birkartından istifadə etməklə hissə-hissə ödəmək mümkündür.

Personnel Training: Main Factor of Success at Any Enterprise
Innovations and rapid technological changes in the world inspire transformations within the enterprises as well. This puts most companies face-to-face with the necessity of adapting to new conditions, boosting productivity and efficiency and training new personnel. The latter becomes a key element in the management process.
Azerbaijan State Scientific-Research Institute of Labour Protection and Safety Engineering at the State Agency for Safe Working in Industry and Mountain-Mining Control under the Ministry of Emergencies offers expert training and an opportunity to obtain a state certificate.
The institute has created yet another favourable opportunity to train and get a certificate. All payments, including those for training, can now be made in instalments through BirKart, a product by Kapital Bank.