22-25 avqust 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası “AzərEnerji” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti “Sumqayıt Elektrik Stansiyası” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin rəhbər işçiləri və mütəxəssislərinə əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik norma və qaydalarının öyrənilməsi üzrə təlim kursu İnstitutun mütəxəssisləri tərəfindən Stansiyanın ərazisində təşkil olunub. Sözügedən kurs ərzində dinləyicilərin diqqətinə elektrik təhlükəsizliyi və süni işıqlandırma, iş yerlərinin əmək şəraitinə görə attestasiyası, işçilərin mühafizə vasitələri (mv) ilə təmin edilməsi, kimyəvi təhlükəli obyektlərdə qəzalar və onların aradan qaldırılması, təhlükə potensiallı qurğu və avadanlıqların istehsal və sınaq prosesində texniki təhlükəsizliyin əsas istiqamətləri, təhlükəli yüklərin avtonəqliyyat vasitələri ilə daşınmasında təhlükəsizlik tədbirləri və yükqaldırıcı kranların təhlükəsiz istismarı mövzuları çatdırılıb. Kursun sonunda bilik yoxlamasında məqbul nəticə əldə etmiş iştirakçılar müvafiq şəhadətnamə ilə təmin edilirlər.
İnstitutda təşkil edilmiş digər təlim kursları barədə məlumatı İnstitutun www.azdemtteti.az saytından əldə edə bilərsiniz.
Təlim kurslarının İnstitutun inzibati binasında, sifarişçi müəssisənin ərazisində, eləcə də onlayn təşkil edilməsi mümkündür.

The experts of the Institute conducted a training course on labour protection and technical safety norms and rules for the management and specialists of Republic of Azerbaijan AzerEnerjy OJSC ‘Sumgait Power Plant’ on 22-25 August 2022. The experts delivered training on electrical safety and artificial lighting, workplace certification according to working conditions, providing employees with personal protective equipment (PPE), accidents and their elimination in chemically hazardous facilities, main directions for technical safety in production and testing of potentially dangerous devices and equipment, safety measures while transporting dangerous goods by motor vehicles and safe operation of cranes. The participants who score an acceptable result at the final test are awarded with certificates.
Visit www.azdemtteti.az for more information on training courses held by the Institute. The courses can be accommodated in the administrative building of the institute, at the customer’s enterprise, or online.