Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası (AISA) ilə birgə “Sıfıra doğru” şüarı altında “Sənaye Təhlükəsizliyi Zirvəsi” adlı tədbir keçiriləcək. Tədbir 14 dekabr 2024-cü il tarixində “Marriott Hotel Boulevard”-da baş tutacaq. Tədbir 3 paneldən ibarət olacaq:
Birinci paneldə ətraf mühitin mühafizəsi, həmçinin karbonsuzlaşdırma və bundan irəli gələn problemlərdən, eləcə də özəl təşkilatların üzərinə düşən öhdəliklər, normativ-hüquqi baza olaraq gələcəkdə qərar və qanunların verilməsi barədə bəhs ediləcək.
İkinci paneldə sağlamlıq və əməyin mühafizəsi, həmçinin texniki təhlükəsizlik və ətraf mühit barədə spikerlərin nitqləri, həm dövlət orqanlarının, həm də beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri öz təcrübələrindən bəhs edəcək. İkinci paneldə, həmçinin yerli özəl şirkətlərin, kiçik, orta və böyük müəssisələrin nümayəndələri iştirak edəcək. Onların sağlamlıq və əməyin mühafizəsi üzrə mühəndis heyətləri, rəhbər heyətlər çıxış edəcək. Həmin paneldə onların qarşısına çıxan problemlərin həlli yolları müzakirə olunacaq və tövsiyələri veriləcək.
Üçüncü paneldə isə HTC awards adlandırılan paneldir. Bu paneldə sağlamlıq, əməyin mühafizəsi və ətraf mühit üzrə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən şirkətlərin mühüm layihələri, innovativ həllər qiymətləndiriləcək və onların təşviq edilməsi və mükafatlandırılması həyata keçiriləcəkdir.

Конференция «Саммит по промышленной безопасности»
Азербайджанский государственный научно-исследовательский институт охраны труда и техники безопасности Государственного агентства по безопасному ведению работ в промышленности и горному надзору Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики совместно с Ассоциацией промышленной безопасности Азербайджана (AISA) проведут мероприятие под названием «Саммит по промышленной безопасности» под лозунгом «Стремление к нулю». Мероприятие состоится 14 декабря 2024 года в отеле Marriott Hotel Boulevard. Мероприятие будет состоять из 3 панелей:
Первая панельная дискуссия обсудит вопросы охраны окружающей среды, включая декарбонизацию и возникающие в связи с ней проблемы, а также обязательства частных организаций и принятие будущих решений и законов в качестве нормативно-правовой базы.
На второй панели выступят спикеры по вопросам охраны труда и техники безопасности, экологии, а также представители государственных органов и международных организаций поделятся своим опытом. Во вторую группу также войдут представители местных частных компаний, малых, средних и крупных предприятий. Выступят представители инженерных и управленческих групп по охране труда и технике безопасности. Группа обсудит решения проблем, с которыми они сталкиваются, и предоставит рекомендации.
Третья панель называется HTC Awards. Эта комиссия будет оценивать важные проекты и инновационные решения компаний, работающих в нашей стране в области здравоохранения, охраны труда и окружающей среды, а также поощрять и вознаграждать их.