Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası (AISA) ilə birgə “Sıfıra doğru” şüarı altında “Sənaye Təhlükəsizliyi Zirvəsi” adlı tədbir keçiriləcək. Tədbir 14 dekabr 2024-cü il tarixində “Marriott Hotel Boulevard”-da baş tutacaq. Tədbir 3 paneldən ibarət olacaq:
Birinci paneldə ətraf mühitin mühafizəsi, həmçinin karbonsuzlaşdırma və bundan irəli gələn problemlərdən, eləcə də özəl təşkilatların üzərinə düşən öhdəliklər, normativ-hüquqi baza olaraq gələcəkdə qərar və qanunların verilməsi barədə bəhs ediləcək.
İkinci paneldə sağlamlıq və əməyin mühafizəsi, həmçinin texniki təhlükəsizlik və ətraf mühit barədə spikerlərin nitqləri, həm dövlət orqanlarının, həm də beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri öz təcrübələrindən bəhs edəcək. İkinci paneldə, həmçinin yerli özəl şirkətlərin, kiçik, orta və böyük müəssisələrin nümayəndələri iştirak edəcək. Onların sağlamlıq və əməyin mühafizəsi üzrə mühəndis heyətləri, rəhbər heyətlər çıxış edəcək. Həmin paneldə onların qarşısına çıxan problemlərin həlli yolları müzakirə olunacaq və tövsiyələri veriləcək.
Üçüncü paneldə isə HTC awards adlandırılan paneldir. Bu paneldə sağlamlıq, əməyin mühafizəsi və ətraf mühit üzrə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən şirkətlərin mühüm layihələri, innovativ həllər qiymətləndiriləcək və onların təşviq edilməsi və mükafatlandırılması həyata keçiriləcəkdir.

"Industrial Safety Summit" conference
The Azerbaijan State Labor Protection and Safety Technology Scientific Research Institute of the State Agency for Safe Work in Industry and Mining Supervision of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan, together with the Azerbaijan Industrial Safety Association (AISA), will hold an event called “Industrial Safety Summit” under the slogan “Towards Zero”. The event will take place on December 14, 2024 at the “Marriott Hotel Boulevard”. The event will consist of 3 panels:
The first panel will discuss environmental protection, as well as decarbonization and the problems arising from it, as well as the obligations of private organizations, and the issuance of future decisions and laws as a regulatory and legal framework.
The second panel will feature speeches by speakers on health and labor protection, as well as technical safety and the environment, and representatives of both state bodies and international organizations will share their experiences. The second panel will also include representatives of local private companies, small, medium and large enterprises. Their health and safety engineering teams and management teams will speak. In that panel, solutions to the problems they face will be discussed and recommendations will be given.
The third panel is the HTC Awards panel. In this panel, important projects and innovative solutions of companies operating in our country in the areas of health, safety and the environment will be evaluated and they will be encouraged and rewarded.