FHN-in elmi-tədqiqat institutu tanınmış şirkətlə Anlaşma Memorandumu imzalayıb
Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu (AzDƏMTTETİ) və “TWI Technology and Training Centre” şirkətinin Azərbaycan Nümayəndəliyi (TWI) arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
TWI şirkəti böyük iş təcrübəsinə malik dünya səviyyəli elmi-texniki müəssisədir. 1946-cı ildən fəaliyyətə başlayan şirkətin baş ofisi İngiltərənin Kembric şəhərində yerləşir. Burada sənayenin bütün sahələrini (neft-qaz, aerokosmik, tikinti, nəqliyyat, tibbi avadanlıqlar və s.) əhatə edən xidmətlər göstərilir. 80 illik beynəlxalq təcrübəyə əsaslanaraq, şirkət Dağıdıcı və Qeyri-Dağıdıcı testlər (DT & NDT), Qaynaq Texnologiyası, Sertifikatlaşdırma, Qaynaq Mühəndisliyi, Uyğunsuzluğun Araşdırılması, Boru xəttinin müayinəsi (AG/UG), Risk əsaslı Müayinə (RBI), Xidmət üçün uyğunluq (FFS) və Aktivin bütövlüyü (Aktivlərin bütövlüyünün idarə edilməsi), köhnəlmiş obyektlərin müayinəsi, mühəndis proqram təminatı və s. üzrə ixtisaslaşıb. Eyni zamanda, şirkətin beynəlxalq Təlim və Sertifikatlaşdırma Mərkəzi yerli mütəxəssislərin müasir tələblərə uyğun inkişaf etməsinə şərait yaradır.
AzDƏMTTETİ və TWI arasında imzalanan Anlaşma Memorandumunun əsas məqsədi iki qurum arasında sənaye və dağ-mədən sahələrində texniki təhlükəsizliyin və əməyin mühafizəsinin təmin edilməsi üzrə elmi-texniki, metodiki xidmətlərin göstərilməsində, həmçinin texniki normativ hüquqi aktların və digər sənədlərin hazırlanması istiqamətlərində davamlı əməkdaşlığın qurulmasıdır.
Memorandum çərçivəsində TWI şirkəti AzDƏMTTETİ-nin fəaliyyət istiqamətləri üzrə birgə proqramların hazırlanmasında, beynəlxalq dəstək proqramlarında, eləcə də beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq çağırışlarının reallaşdırılmasının təmin edilməsində AzDƏMTTETİ-yə dəstək göstərəcək. Bundan əlavə, tərəflər əməkdaşlığın inkişafına töhfə verə biləcək birgə konfrans və seminarların təşkili, kadr hazırlığı üçün təlim və mentorluq dəstəyinin təmin edilməsi üçün qarşılıqlı təcrübə mübadiləsini təmin edəcəklər.

Научно-исследовательский институт МЧС подписал меморандум о взаимном сотрудничестве с известной компанией
04 Сентябрь, 2022
Министерство по чрезвычайным ситуациям подписало меморандум о взаимном сотрудничестве между Азербайджанским государственным Научно-Исследовательским Институтом Охраны Труда и Техники безопасности (Azdamtteti) и азербайджанским представительством компании TWI Technology and Training Centre.
Компания TWI-научно-техническое предприятие мирового класса с большим опытом работы. Начиная с 1946 года, штаб-квартира компании находится в Кембридже, Англия. Здесь можно найти все отрасли промышленности (нефтегазовая, аэрокосмическая, строительная, транспортная, медицинское оборудование и т. д.).) предоставляются покрывающие услуги. Основываясь на 80-летнем международном опыте, компания специализируется на разрушительных и неразрушающих испытаниях (DT & NDT), технологии сварки, сертификации, сварочной технике, расследовании несоответствий, экспертизе трубопроводов (AG/UG), экспертизе на основе рисков (RBI), соответствие требованиям обслуживания (FFS) и целостность активов (управление целостностью активов), экспертизе устаревших объектов, разработке программного обеспечения и т. д. специализировался на. В то же время Международный центр обучения и сертификации компании создает условия для развития отечественных специалистов в соответствии с современными требованиями.
В Меморандуме о взаимном сотрудничестве , подписанном между Azdamteti и TWI, основной целью является установление прочного сотрудничества между двумя структурами в предоставлении научно-технических, методических услуг по обеспечению технической безопасности и охраны труда в промышленности и горнодобывающей промышленности, а также в разработке технических нормативных правовых актов и других документов.
В рамках меморандума компания TWI окажет поддержку Azdamtteti в разработке совместных программ по направлениям деятельности Azdamtteti, в программах международной поддержки, а также в обеспечении реализации призывов к сотрудничеству с международными организациями. Кроме того, стороны обеспечат взаимный обмен опытом для организации совместных конференций и семинаров, обучения и наставничества по подготовке кадров, что может способствовать развитию сотрудничества.