FHN-nin əməkdaşları 8-ci Bakı marafonunda
Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə paytaxtda artıq 8-ci dəfə Bakı Marafonu təşkil olundu. “Küləyə qalib gəl” devizi ilə keçirilən bu tədbir iştirakçılara 21 kilometrlik qaçış marşrutu boyunca öz gücünü sınamaq imkanı yaratdı. Sağlam həyat tərzinin təşviqi və iradənin nümayişi məqsədi daşıyan marafona 20 000-dən çox iştirakçı qatıldı.
Qaçışda iştirak edənlər sırasında Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun əməkdaşları da yer aldı. İnstitutu təmsil edən Babayev Şahbaz, Mehdiyeva Lada, İmanov Sovet, Məmmədov Rafael və Hüseynov Ülvi marafonu uğurla başa vurdular – start xəttindən finişə qədər olan məsafəni qət edərək bu möhtəşəm idman bayramının fəal iştirakçılarına çevrildilər.

Сотрудники МЧС на 8-м Бакинском марафоне
По инициативе Фонда Гейдара Алиева в столице уже в восьмой раз был организован Бакинский марафон. Проведённый под девизом «Победи ветер», этот марафон предоставил участникам возможность испытать свои силы на 21-километровой дистанции. В марафоне, направленном на пропаганду здорового образа жизни и демонстрацию силы воли, приняли участие более 20 000 человек.
Среди бегунов были и сотрудники Государственного агентства по контролю за безопасным ведением работ в промышленности и горнодобывающем секторе Министерства по чрезвычайным ситуациям, представляющие Азербайджанский государственный научно-исследовательский институт охраны труда и техники безопасности. Представители института Шахбаз Бабаев, Лада Мехтиева, Совет Имамов, Рафаэль Мамедов и Ульви Гусейнов успешно преодолели марафонскую дистанцию — от старта до финиша — и стали активными участниками этого грандиозного спортивного праздника.