AzDƏMTTETİ-nin mühəndisi tərəfindən fontan armaturlarının texniki vəziyyətinin öyrənilməsi və onların texniki sənədlərinin araşdırılması işləri aparılıb
29 Avqust, 2022
Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun “Fövqəladə hallarla bağlı vasitələrin konstruksiya edilməsi və elmi-texniki ekspertiza şöbəsi”nin aparıcı mühəndisi Ayxan Buğdayev «Azneft» İB-ilə bağlanmış TEX-22/355-10 və TEX-22/260-02,10 nömrəli müqavilələr üzrə «28 May» NQÇİ-nin dənizdəki platformalarında ezamiyyətdə olub.
Ezamiyyətin məqsədi «28 May» NQÇİ-nin balansında olan 36 ədəd fontan armaturunun təhlükəsizlik baxımından texniki vəziyyətinin öyrənilməsi və onların texniki sənədlərinin araşdırılmasıdır.
Əldə olunan məlumatlar əsasında qeyd olunan fontan armaturlarının və texniki sənədlərinin qüvvədə olan normativ sənədlərin tələblərinə uyğunluğu barədə ekspertiza rəyi tərtib olunaraq onlara Təhlükəsizlik Sertifikatının verilməsi üçün Agentliyə göndəriləcək.

Инженер AZDƏMTTETİ провел исследование технического состояния фонтанных светильников и изучение их технической документации
29 Август, 2022
Инженер AZDƏMTTETİ  провел исследование технического состояния фонтанных светильников и изучение их технической документации
Ведущий инженер “отдела конструирования и научно-технической экспертизы средств, связанных с чрезвычайными ситуациями”Азербайджанского Государственного научно-исследовательского института техники охраны труда и техники безопасности Айхан Бугдаев находился в командировке на морских платформах НГДУ «28 мая» по контрактам Tex-22/355-10 и tex-22/260-02,10, заключенным с ПО «Азнефть».
Целью командировки является изучение технического состояния по технике безопасности 36 единиц фонтанной арматуры, находящихся на балансе НГДУ» 28 мая", и изучение технической документации на них.
На основании полученных данных будет составлено экспертное заключение о соответствии указанных фонтанных светильников и их технической документации требованиям действующих нормативных документов и направлено в агентство для выдачи сертификата безопасности.