AzDƏMTTETİ-nin mühəndisi tərəfindən fontan armaturlarının texniki vəziyyətinin öyrənilməsi və onların texniki sənədlərinin araşdırılması işləri aparılıb
29 Avqust, 2022
Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun “Fövqəladə hallarla bağlı vasitələrin konstruksiya edilməsi və elmi-texniki ekspertiza şöbəsi”nin aparıcı mühəndisi Ayxan Buğdayev «Azneft» İB-ilə bağlanmış TEX-22/355-10 və TEX-22/260-02,10 nömrəli müqavilələr üzrə «28 May» NQÇİ-nin dənizdəki platformalarında ezamiyyətdə olub.
Ezamiyyətin məqsədi «28 May» NQÇİ-nin balansında olan 36 ədəd fontan armaturunun təhlükəsizlik baxımından texniki vəziyyətinin öyrənilməsi və onların texniki sənədlərinin araşdırılmasıdır.
Əldə olunan məlumatlar əsasında qeyd olunan fontan armaturlarının və texniki sənədlərinin qüvvədə olan normativ sənədlərin tələblərinə uyğunluğu barədə ekspertiza rəyi tərtib olunaraq onlara Təhlükəsizlik Sertifikatının verilməsi üçün Agentliyə göndəriləcək.

AzDƏMTTETİ Engineer Studies Technical Condition of Fountain Fittings and Examines Technical Documents
29 August, 2022
Aykhan Bughdayev, leading engineer at Department for Emergency Equipment Construction and Scientific-Technical Expertise at Azerbaijan State Scientific-Research Institute of Labour Protection and Safety Engineering has been to the offshore platforms 28 May Oil and Gas Producing Company based on the contracts TEX-22/350-10 and TEX-22/260-02.10 with Azerneft Production Company.
The objective was to study the technical condition of 36 fountain fittings owned by 28 May Oil and Gas Producing Company and examine their technical documents.
The Institute will draw up an expert opinion on the compliance of the mentioned fountain fittings and technical documents with the requirements of regulatory documents in force based on the obtained data and send it to the Agency to have a Safety Certificate issued for them.