AzDƏMTTETİ-nin əməkdaşları tərəfindən "Qala” istirahət mərkəzində defektoskopiya işləri görülüb
23.08.2022 – 24.08.2022-ci il  tarixlərində Sumqayıt şəhəri “Qala” istirahət mərkəzində fiziki şəxs Almas Bahadur qızı Nəcəfovaya məxsus 4 (dörd) ədəd attraksionda Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Təhlükə potensiallı obyektlərin dağıdıcı və dağıdıcı olmayan üsullarla diaqnostikası şöbəsinin əməkdaşları Qənbər Qasımov, Anar Qocayev və Emil İsayev tərəfindən defektoskopiya işləri görülüb.
T.Sn-22/597-15  16.08.22 tarixli müqaviləyə əsasən, məqsəd 4 (dörd) ədəd attraksionu defektoskopiyadan keçirmək və qüsurları aşkar etmək olub.
Attraksionların metal konstruksiyasının kritik qaynaq tikişləri və bolt birləşmərində defektoskopiya işləri aparılıb.
Aparılan yoxlama zamanı qüsur aşkar olunmadı.
Biz uşaqların və böyüklərin parklarda, attraksionlarda, uşaq meydançalarında və idman meydançalarında təhlükəsiz istirahətinin qayğısına qalırıq!

Ganbar Gasimov, Anar Gojayev and Emil Isayev, employees at the Department for Destructive and Non-Destructive Testing of Potentially Hazardous Objects at Azerbaijan State Scientific-Research Institute of Labour Protection and Safety Engineering carried out defect detection (defectoscopy) at 4 (four) amusement rides belonging to Almas Najafova Bahadur gizi (a natural person), in ‘Gala’ Recreation Centre in Sumgait on 23 and 24 August 2022.
According to contract T.Sn-22/597-15 dated 16.08.2022, the objective was to inspect four amusement rides for defects.
The team checked critical welding seams and bolt joints of the metal structures at the rides and found no defects during inspection.
We care for the safe recreation of children and adults in parks, amusement rides, playgrounds, and sports fields!