SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “SOCAR Downstream” və İtaliyanın ICARO şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Davamlı inkişaf və SƏTƏM mədəniyyətinin artırılması üçün proseslərin təhlükəsizliyi" mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilib.
26 Oktyabr, 2023
Konfransda SƏTƏM üzrə peşəkarlar qabaqcıl təcrübələrini bölüşüb və enerji sektorunda çağırışlara innovativ həll yollarını müzakirə ediblər.
Konfransda Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sənaye Təhlükəsizliyi və Dağ-mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin rəis müavini İsmayıl Nəsirov da iştirak edib. O çıxışında təmsil etdiyi dövlət qurumunun ətraf mühitin və əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik texnikası üzrə həyata keçirdiyi işlər, dövlət proqramları, prioritetlər, bu sahədə gələcək hədəflər barədə  məlumat verib.

В Бакинской высшей школе нефти SOCAR при совместной организации SOCAR Downstream и итальянской компании ICARO прошла международная конференция на тему «Безопасность процессов для устойчивого развития и повышения культуры HSE».
26 Октябрь, 2023
На конференции специалисты по HSE поделились передовым опытом и обсудили инновационные пути решения вызовов в энергетической отрасли.
В конференции также принял участие заместитель начальника Государственного агентства МЧС по безопасности в промышленности и горно-промысловому надзору Исмаил Насиров. В своем выступлении он проинформировал о работе представляемого им государственного учреждения в сфере охраны окружающей среды и труда, техники безопасности, Государственных программах, приоритетах и будущих целях в этой сфере.