SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “SOCAR Downstream” və İtaliyanın ICARO şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Davamlı inkişaf və SƏTƏM mədəniyyətinin artırılması üçün proseslərin təhlükəsizliyi" mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilib.
26 Oktyabr, 2023
Konfransda SƏTƏM üzrə peşəkarlar qabaqcıl təcrübələrini bölüşüb və enerji sektorunda çağırışlara innovativ həll yollarını müzakirə ediblər.
Konfransda Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sənaye Təhlükəsizliyi və Dağ-mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin rəis müavini İsmayıl Nəsirov da iştirak edib. O çıxışında təmsil etdiyi dövlət qurumunun ətraf mühitin və əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik texnikası üzrə həyata keçirdiyi işlər, dövlət proqramları, prioritetlər, bu sahədə gələcək hədəflər barədə  məlumat verib.

An international conference on “Process Safety for Sustainable Development and Improving HSE Culture” was held at the SOCAR Baku Higher Oil School, jointly organized by SOCAR Downstream and the Italian company ICARO.
26 October, 2023
At the conference, HSE experts shared best practices and discussed innovative ways to address challenges in the energy industry.
The conference was also attended by Deputy Head of the State Agency of the Ministry of Emergency Situations for Safety in Industry and Mining Supervision Ismail Nasirov. In his speech, he informed about the work of the government agency he represents in the field of environmental and labor protection, safety, State programs, priorities and future goals in this field.