Füzulidə Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri üçün “Təhlükəsiz məktəb” sosial layihəsi həyata keçirilib.
07 İyun, 2025
Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsiz Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu tərəfindən doğma Füzulimizdə yeni inşa olunmuş Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəb şagirdləri üçün 28 May “Azərbaycan Müstəqillik Günü” və 1 iyun “Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü”nə həsr olunmuş “Təhlükəsiz məktəb” sosial layihəsi həyata keçirilib. Sonda şagirdlərə hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olunub.
Təlimdə, eləcə də FHN-nin "Qarabağ Regional Mərkəzi", "Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidməti", "Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti", "Dövlət Yanğın Nəzarət Xidməti" praktiki və nəzəri təlim keçiriblər. Layihənin əsas məqsədi, Ulu Öndər Heydər Əliyevin dediyi kimi: “Bir hadisənin qarşısını almaq, o hadisə baş verəndən sonra onun nəticələrini aradan qaldırmaqdan daha asandır.”

In Fuzuli, the social project "Safe School" was implemented for the students of Mirza Ulugbey Secondary School No. 1.
07 June, 2025
The social project "Safe School," dedicated to May 28, "Azerbaijan Independence Day," and June 1, "International Children's Protection Day," was implemented for the students of Mirza Ulugbey Secondary School No. 1, newly built in our native Fizuli by the Scientific-Research Institute of Occupational Safety and Safe Techniques in Industry of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan. At the end of the event, students were presented with gifts and certificates.
The "Karabakh Regional Center," "Special Risk Rescue Service," "State Fire Protection Service," and "State Fire Control Service" of the Ministry of Emergency Situations also conducted practical and theoretical training. The main goal of the project, as Great Leader Heydar Aliyev said, is: "It is easier to prevent an event than to eliminate the consequences of an event after it has occurred."