Füzulidə Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri üçün “Təhlükəsiz məktəb” sosial layihəsi həyata keçirilib.
07 İyun, 2025
Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsiz Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutu tərəfindən doğma Füzulimizdə yeni inşa olunmuş Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəb şagirdləri üçün 28 May “Azərbaycan Müstəqillik Günü” və 1 iyun “Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü”nə həsr olunmuş “Təhlükəsiz məktəb” sosial layihəsi həyata keçirilib. Sonda şagirdlərə hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olunub.
Təlimdə, eləcə də FHN-nin "Qarabağ Regional Mərkəzi", "Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidməti", "Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti", "Dövlət Yanğın Nəzarət Xidməti" praktiki və nəzəri təlim keçiriblər. Layihənin əsas məqsədi, Ulu Öndər Heydər Əliyevin dediyi kimi: “Bir hadisənin qarşısını almaq, o hadisə baş verəndən sonra onun nəticələrini aradan qaldırmaqdan daha asandır.”

В Физули для учащихся средней школы № 1 имени Мирзы Улугбека был реализован социальный проект "Безопасная школа."
07 Июнь, 2025
Социальный проект "Безопасная школа," посвященный 28 мая — "Дню независимости Азербайджана" и 1 июня — "Международному дню защиты детей," был реализован для учащихся средней школы № 1 имени Мирзы Улугбека, недавно построенной в нашем родном Физули Научно-исследовательским институтом охраны труда и безопасных технологий в промышленности Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики. В завершение мероприятия учащимся были вручены подарки и сертификаты.
"Карабахский региональный центр," "Служба спасения при особых рисках," "Государственная служба противопожарной охраны" и "Государственная служба пожарного надзора" Министерства по чрезвычайным ситуациям также провели практическое и теоретическое обучение. Основная цель проекта, как сказал Великий лидер Гейдар Алиев, заключается в следующем: "Проще предотвратить событие, чем устранять его последствия после того, как оно произошло."