AzDƏMTTETİ - nin laboratoriya müdiri, doktorant Məmmədov Qurbanın məqaləsi AMEA-nın 2022-ci ildəki fəaliyyəti haqqında Hesabatda dərc olundu
29 Sentyabr, 2023
AzDƏMTTETİ - nin “Elektrotexniki avadanlığın təhlükəsizliyi və süni işıqlandırma laboratoriyası”-nın müdiri, doktorant, Məmmədov Qurban Müşfiq oğlunun “Ağıllı şəbəkə sistemləri üçün nümunələrin tanınmasında orta riskin minimuma endirilməsi” adlı məqaləsi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 2022-ci ildəki fəaliyyəti haqqında Hesabatda (Cild1) dərc olunmuşdur.
Hesabatda Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında, Respublikamızın digər elm və təhsil müəssisələrində 2022-ci ildə aparılmış fundamental və tətbiqi tədqiqatların mühüm nəticələri öz əksini tapmışdır.
Hesabat AMEA-nın üzvlərinin, elmi bölmələrinin, elmi müəssisələrinin, AMEA Rəyasət Heyəti aparatı şöbələrinin və müvafiq nazirliklərin təqdim etdikləri materiallar əsasında Elm və təhsil şöbəsi tərəfindən hazırlanmış, AMEA Rəyasət Heyətinin 23 fevral 2023-cü il tarixli 9/6 nömrəli qərarı ilə bəyənilmiş və AMEA ümumi yığıncağının müzakirəsinə təqdim edilmişdir.

Статья заведующего лабораторией AzDƏMTTETİ , докторанта Мамедова Гурбана опубликована в Отчёте о деятельности НАНА в 2022 году.
Статья Мамедова Гурбана Мушфиг оглу, заведующего «Лабораторией безопасности электрооборудования и искусственного освещения» AzDƏMTTETİ , докторанта под названием «Минимизация среднего риска при распознавании образов для интеллектуальных сетевых систем» в Отчете о деятельности Азербайджанского Национального Академия наук в 2022 году (Том 1).
В отчете отражены важные результаты фундаментальных и прикладных исследований, проведенных в 2022 году в Национальной академии наук Азербайджана и других научных и образовательных учреждениях нашей Республики.
Отчет подготовлен Управлением науки и образования на основе материалов, представленных членами НАНА, научными подразделениями, научными учреждениями, управлениями Президиума НАНА и соответствующими министерствами, утвержденными решением Президиума НАНА №9/6. от 23 февраля 2023 года и НАНА была представлена ​​на обсуждение общего собрания.