31 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Dövlət Elmi-Tədqiqat Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizliyi İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib.
07 İyun, 2026
Azərbaycan Dövlət Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizlik Texnikası Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib. İclasda 2024-cü ildə AzDƏMTTETİ-nin şöbə və laboratoriyalarında Tematik iş planına uyğun aparılan elmi işlərin yerinə yetirilməsi, “Əməyin mühafizəsi və sənaye təhlükəsizliyi üzrə məqalələr toplusu” (PROHİS- Proceedings of occupational health and industrial safety) elmi-texniki jurnalı haqqında və cari məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

On May 31 2024 the Academic Council of the Azerbaijan State Research Institute of Occupational Health and Safety held a regular meeting.
07 June, 2024
A regular meeting of the Scientific Council of the Azerbaijan State Institute of Labor Protection and Safety was held. The meeting reviewed the progress of scientific work conducted in accordance with the thematic work plan in the departments and laboratories of AZDAMTTETI for 2024, discussed the publication of the scientific and technical journal "Labor Protection and Industrial Safety Notes" (PROHIS – Notes on Occupational Hygiene and Industrial Safety), and exchanged opinions on current issues.