18 dekabr 2025-ci il tarixində AzDƏMTTETİ-də Elmi Şuranın yekun iclası keçirildi
İclasda tematik iş planına uyğun olaraq şöbə və laboratoriyalarda aparılan elmi-tədqiqat işlərinin 2026-ci il üçün Elmi Şuranın iş planı müzakirə olundu və təsdiqləndi.
Həmçinin İnstitut tərəfindən 27 noyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yaradılmasının 20 illiyinə həsr olunmuş “Təbii və texnogen xarakterli fövqəladə halların analizi və onların təsirinin azaldılmasının müasir metodlarının işlənməsi” mövzusunda keçirilən elmi-praktiki onlayn konfransın nəticələri barədə məlumat verildi və davam etdirilməsi barədə qərar qəbul olundu.
Ali məktəblərin əməkdaşlığının gücləndirilməsi və istehsalat təcrübələrinin daha səmərəli aparılmasına dair tövsiyələr verildi.

18 декабря 2025 года в AzDEMTTETI состоялось заключительное заседание Научного совета.
На заседании был обсужден и утвержден план работы Научного совета на 2026 год, включающий научно-исследовательскую работу, проводимую в отделах и лабораториях в соответствии с тематическим планом работы.
Институт также проинформировал о результатах научно-практической онлайн-конференции на тему «Анализ природных и техногенных чрезвычайных ситуаций и разработка современных методов снижения их воздействия», посвященной 20-летию создания Министерства чрезвычайных ситуаций Азербайджанской Республики, состоявшейся 27 ноября 2025 года, и принял решение о ее продолжении.
Были даны рекомендации по укреплению сотрудничества между университетами и внедрению более эффективных методов производственной практики.