18 dekabr 2025-ci il tarixində AzDƏMTTETİ-də Elmi Şuranın yekun iclası keçirildi
İclasda tematik iş planına uyğun olaraq şöbə və laboratoriyalarda aparılan elmi-tədqiqat işlərinin 2026-ci il üçün Elmi Şuranın iş planı müzakirə olundu və təsdiqləndi.
Həmçinin İnstitut tərəfindən 27 noyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yaradılmasının 20 illiyinə həsr olunmuş “Təbii və texnogen xarakterli fövqəladə halların analizi və onların təsirinin azaldılmasının müasir metodlarının işlənməsi” mövzusunda keçirilən elmi-praktiki onlayn konfransın nəticələri barədə məlumat verildi və davam etdirilməsi barədə qərar qəbul olundu.
Ali məktəblərin əməkdaşlığının gücləndirilməsi və istehsalat təcrübələrinin daha səmərəli aparılmasına dair tövsiyələr verildi.

On December 18, 2025, the final meeting of the Scientific Council was held at AzDEMTTETI.
At the meeting, the work plan of the Scientific Council for 2026 of the scientific research work carried out in departments and laboratories in accordance with the thematic work plan was discussed and approved.
The Institute also informed about the results of the scientific and practical online conference on the topic "Analysis of natural and man-made emergencies and development of modern methods for reducing their impact" dedicated to the 20th anniversary of the establishment of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan on November 27, 2025, and a decision was made to continue it.
Recommendations were made on strengthening cooperation between universities and conducting more effective production practices.